Keramika LAMINAM

Na kuchyňské desky a barové pulty lze použít nejrůznější materiály. Jednou z novinek, která předčí svými vlastnostmi další materiály je slinutá keramika neboli laminam....

Laminam nahrazuje krásné prokreslené mramory, nabízíme ho v různých barevných variacích, je téměř nerozeznatelný od přírodního mramoru a na rozdíl od něho, se dá použít jako kuchyňská deska.

Proč LAMINAN ?

Ke zrodu materiálu vedla myšlenka a touha po velkoformátových keramických deskách s minimální tloušťkou, které najdou uplatnění v architektuře i při výrobě nábytku, podlah a kuchyní.

Tyty desky ze slinuté keramiky jsou vyrobeny inovativní technologií, která spočívá ve zhutnění materiálu a jeho následném vypálení při teplotě přesahující 1220 °C. Takto vyrobené desky jsou dokonale ploché a při řezání a další úpravě si zachovávají rozměrovou přesnost.

Výsledkem tohoto záměru jsou LAMINANOVÉ desky o rozměrech 1000x3000 mm a tloušťce 3 a 5 milimetrů, které se používají na podlahy, vnitřní a venkovní stěny, a desky o rozměrech 1620x3240 mm a tloušťkou 12 mm používané na kuchyňské a koupelnové desky, horizontální desky stolů apod.

Typy LAMINANOVÝH desek

 • LAMINAN 3+ se používá pro výrobu dvířek , pracovních desek, jídelní stoly
 • LAMINAN 5+ se používá pro vnitřní i venkovní dlažby a stěny , pokládané (za použití lepidla) na mazaninu nebo na stávající podlahy a stěny.
 • LAMINAN 12 se používá na kuchyňské a koupelnové desky, horizontální desky stolů apod.

Více o slinuté keramice LAMINAN

Do míst, která jsou pod neustálou zátěží, ať již mechanickou nebo chemickou, musíme zvolit materiál, který bude co nejvíce odolný. Dřevo je materiál nesmírně půvabný a má své kouzlo i přednosti, ovšem dovedete si představit dřevěnou podlahu v budově, kterou projdou denně stovky lidí? Dovedete si představit, jak by vypadala kuchyňská deska ze dřeva nebo obyčejného lamina, kdybyste na ní denně krájeli nožem jídlo jen tak, bez prkénka?

 1. 1. Laminam vyniká chemickou stálostí - je odolný vůči organickým i anorganickým rozpouštědlům, dezinfekčním prostředkům a detergentům. Velmi lehce se čistí, přičemž vlastnosti povrchu zůstávají beze změn. Jediná látka, která dokáže výrobek narušit, je kyselina fluorovodíková.
 2. 2. Laminam je odolný vůči škrábancům a hlubokému otěru. Jeho vlastnosti zůstávají zachovány i při intenzivním používání a častém čistění. Je ovšem nutné dodržovat určitá pravidla pro používání.
 3. 3. Je mrazuvzdorný - díky nasákavosti vodou rovnající se v průměru 0,1% je Laminam mrazuvzdorný a vhodný pro jakékoliv klimatické podmínky. Proto se využívá na odklady fasád i venkovní dlažbu.
 4. 4. Odolává vysokým teplotám a je ohnivzdorný - Laminam neobsahuje žádné organické látky, proto odolává ohni a vysokým teplotám. V případě požáru nekouří, ani se z něj neuvolňují žádné toxické látky.
 5. 5. Má vysokou pevnost v ohybu
 6. 6. Jeho povrch je hygienický, a proto je vhodný pro použití v kuchyních a potravinářských provozech. Neumožňuje tvorbu plísni, bakterii nebo hub.
 7. 7. Laminam neobsahuje organická barviva a je odolný proti UV záření. Barvy jsou stálé a nemění se ani vlivem klimatických podmínek – vody, slunečního záření apod.
 8. 8. Je odolný vůči sprejerům – jedná se o první keramický povrch odolný vůči sprejerům, lehce se čistí a nenaruší ho ani nejodolnější nátěrové hmoty. Laminam je zcela přírodní produkt, šetrný k životnímu prostředí. Neuvolňuje do prostředí žádné látky a po rozdrcení může být recyklován v dalších výrobních procesech.

 
 

Pro správnou funkcionalitu stránek a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookie. Souhlasíte s používáním souborů cookie z našich webových stránek?